Aktualności
03.06.2026
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasa 8c była na trzydniowej wycieczce w Warszawie 

W programie wycieczki było: zwiedzanie Starego Miasta
, przejście „Trasą piłkarską” na Stadionie Narodowym 
, Muzeum Flipperów
, Muzeum Narodowe
, Pałac Kultury i Nauki
, warszawskie ZOO 
, Wystawa Niewidomych
i spacer po Łazienkach Królewskich 
2703.06.2026
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W dniu dzisiejszym na hali MOSiR nasza reprezentacja dziewcząt z klasy szóstej sportowej wygrała półfinał wojewódzki w mini siatkówce „Moje Boisko Orlik 2012”
Pokonała Szkołę Podstawową z Białej Piskiej i Szkołę Podstawową nr 1 z Olecka i tym samym awansowała do Finału Wojewódzkiego

Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy
02.06.2026
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wakacje coraz bliżej, a my już się do nich przygotowujemy! 


O zasadach bezpiecznego wypoczynku rozmawialiśmy z panią policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku


02.06.2026
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
02.06.2026
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
01.06.2026
.........................................................................................................................................................................................................................
Klasa 1b z okazji Dnia Dziecka wybrała się na warsztaty robienia pizzy. 
29.05.2026
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spotkanie z Panem Leśnikiem! 
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie – odwiedził nas niezwykły gość w zielonym mundurze!
Klasy młodsze miały okazję poznać specyfikę pracy leśnika i dowiedzieć się, że dbanie o las to nie tylko zawód, ale prawdziwa misja.


Nasi uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania w lesie oraz utrwalili wiedzę o leśnych mieszkańcach i ich zwyczajach.
Kulminacyjnym punktem wizyty było przekazanie przepięknych, własnoręcznie wykonanych prac w ramach ogólnopolskiej akcji „Giga Laurka dla Leśnika”.

Dzieci włożyły w nie mnóstwo serca, dziękując w ten sposób za codzienną pracę. Serdecznie dziękujemy za wizytę i dzielenie się pasją. 

29.05.2026
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wycieczka klasy 5A i 5B do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach była fascynującą lekcją w terenie! 


Uczniowie mieli wyjątkową okazję zajrzeć za kulisy pracy nowoczesnego lotniska i przekonać się, jak wygląda codzienne funkcjonowanie portu lotniczego.

Odprawa i bezpieczeństwoPiątoklasiści przeszli pełną procedurę kontroli bezpieczeństwa

i dowiedzieli się, czego nie wolno wnosić na pokład samolotu. 
Zwiedzanie terminalaUczniowie odwiedzili halę odlotów i przylotów
, obserwowali system sortowania bagażu oraz pracę personelu naziemnego. 

Lotniskowa Straż Pożarna 

Największe emocje wzbudził pokaz gigantycznych wozów strażackich oraz wizyta w jednostce ratowniczej. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć specjalistyczny sprzęt używany podczas akcji ratunkowych. Ogromne zainteresowanie wzbudziła także praca sokolnika
, który dba o bezpieczeństwo samolotów, płosząc dzikie zwierzęta z terenu lotniska.Ta niezwykła wycieczka pokazała uczniom, jak skomplikowaną logistyką jest transport lotniczy oraz jak wiele osób współpracuje, aby samoloty mogły bezpiecznie startować i lądować.


Na zakończenie nie zabrakło wspólnego pamiątkowego zdjęcia na tle nowoczesnego terminala. Kto wie — być może wśród naszych uczniów są przyszli piloci, stewardessy lub pracownicy lotniska! 


26.05.2026
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26 maja kl. IVa uczestniczyła w
wyjeździe integracyjno- edukacyjnym do Ełku.Podczas warsztatów „ Kolej na Klocki”
uczniowie rozwijali logiczne myślenie i kreatywność, budując z klocków LEGO m.in. roboty 
, które później brały udział w emocjonujących walkach.Tworzyli także filmy
metodą poklatkową oraz fortece
z gigantycznych klocków.Wiele emocji dostarczyła gra laserowa w Laser Tag. Dodatkowe atrakcje:
bilard
, tenis stołowy
, dart, cymbergaj
, sprzyjały integracji klasy oraz budowaniu relacji.
To był dzień pełen radości, zabawy i wspólnych doświadczeń.326.05.2026
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.05.2026
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rowerowy Maj w Czwóreczce! 
Klasy 4a, 5a i 5b uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli KPP w Giżycku

.Zajęcia odbyły się w ramach kampanii „Rowerowy Maj”
, promującej bezpieczną jazdę rowerem oraz zasady bezpieczeństwa na drodze .24.05.2026
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniach 20-21 maja odbył się Konkurs Pięknego Czytania 

W kategoriach wiekowych klas 1-4 i 5-8

Mistrzem klas pierwszych została — Aniela Tarasewicz

Klas drugich — Nina Czajkowska

Klas trzecich — Aniela Wagner

Klas czwartych — Valeryia Fedoruk

Klas szóstych — Letycja Wiszniewska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział
oraz paniom M. Ostrowskiej, M. Wójcik i E. Brant 

20.05.2026
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Pszczoły w naszej szkole 

Dzień Pszczoły w naszej szkole był bardzo ciekawy i pełen atrakcji. Z tej okazji klasy trzecie odwiedził pszczelarz, który opowiedział o swojej pracy oraz o życiu pszczół. Dowiedzieliśmy się, jak ważne są pszczoły dla przyrody i ludzi, ponieważ zapylają rośliny i pomagają w produkcji żywności.
Pszczelarz pokazał nam specjalny strój ochronny, narzędzia potrzebne do pracy oraz prawdziwy ul. Mogliśmy również zobaczyć i dotykać plastry miodu, co było dla wszystkich bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się także, jak powstaje miód i jak wygląda codzienna praca pszczelarza. Największą atrakcją była degustacja różnych rodzajów miodu, które wszystkim bardzo smakowały.
Podczas spotkania rozwiązywaliśmy różne zadania, quizy i zagadki związane z pszczołami. Dzięki temu mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę i nauczyć się wielu nowych ciekawostek o tych pożytecznych owadach.

Nauczyliśmy się również, jak dbać o pszczoły i dlaczego nie wolno niszczyć ich środowiska. 

To był bardzo interesujący dzień, dzięki któremu zdobyliśmy wiele nowych wiadomości i jeszcze bardziej doceniliśmy pracę pszczelarzy oraz znaczenie pszczół w naszym życiu.


720.05.2026
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KONKURS FOTOGRAFICZNY „MÓJ BOHATER” 
Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym pt.
„Mój bohater” – portret środowiskowy rodzica przy pracy.
Celem konkursu jest pokazanie, jak ważna i ciekawa jest praca naszych rodziców oraz dostrzeżenie ich codziennego wysiłku i zaangażowania.
Zadanie konkursowe:Wykonaj zdjęcie przedstawiające swojego rodzica lub opiekuna podczas wykonywania pracy zawodowej. Fotografia powinna ukazywać charakter pracy, miejsce oraz atmosferę wykonywanego zawodu.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1–3 oraz 4–8.
Termin oddawania prac: 12.06.2026 r.
Zdjęcia należy przesłać na adres e-mail: ewelina.jaszcz@sp4.gizycko.pl, w wiadomości należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na terenie szkoły oraz stronie szkoły.Zachęcam do udziału i życzę wielu kreatywnych pomysłów!
Organizator konkursu,
Ewelina Jaszcz
Zasady konkursu
1. Zadaniem uczestnika jest wykonanie fotografii przedstawiającej rodzica lub opiekuna podczas wykonywania pracy zawodowej.
2. Zdjęcie powinno przedstawiać tzw. portret środowiskowy, ukazujący osobę w miejscu pracy lub podczas wykonywania obowiązków zawodowych.
3. Każdy uczestnik może zgłosić 2 zdjęcia.
4. Fotografia może zostać wykonana aparatem fotograficznym lub telefonem.
5. Zdjęcie powinno być wykonane samodzielnie przez ucznia.
6. Uczestnik zgłaszający pracę oświadcza, że posiada zgodę osoby fotografowanej na wykonanie oraz wykorzystanie zdjęcia.
7. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu (Regulamin dostępny u organizatora, sala 1).
20.05.2026
..............................................................................................................................................................................
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka
20 maja 2026 r. uczniowie klasy 5b ,4b i 5a uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka 
, które odbyły się w Giżycku
. Było to niezwykle ciekawe i pełne atrakcji wydarzenie
, podczas którego mogliśmy z bliska poznać pracę strażaków oraz innych służb ratowniczych
.Podczas festynu
uczniowie oglądali nowoczesne samochody pożarnicze oraz specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych
. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy ratownictwa specjalistycznego
, podczas których strażacy prezentowali swoje umiejętności
i sposoby działania w sytuacjach zagrożenia
.Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w nauce udzielania pierwszej pomocy
, co było bardzo wartościowym doświadczeniem
. Dużą atrakcją okazały się gogle VR
, dzięki którym można było wirtualnie przenieść się do świata strażackich działań ratowniczych 
.Nie zabrakło także atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci

– dmuchańców
oraz konkurencji strażackich 
, które dostarczyły wszystkim wiele radości
i pozytywnych emocji
. Uczniowie z zainteresowaniem rozmawiali ze strażakami
i poznawali specyfikę ich odpowiedzialnej służby
.2-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18.05.2026
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„W ślad za Andersem… Droga na Monte Cassino”

W dniu 18 maja odbyła się lekcja online
prowadzona przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatura w Olsztynie, pt: „W ślad za Andersem… Droga na Monte Cassino”
W trakcie spotkania omówiono formowanie Armii Polskiej w ZSRS, jej ewakuację, szlak bojowy oraz udział żołnierzy w walkach o Monte Cassino. 
Lekcja przybliżyła trudną drogę polskich żołnierzy do odzyskania niepodległości i była cenną okazją do pogłębienia wiedzy historycznej.18.05.2026
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Kiermasz Różnorodności”

W dniu dzisiejszym, tj. 18 maja, klasy 6a, 6b, 7b oraz Samorząd Uczniowski przygotowały „Kiermasz Różnorodności” , który odbył się podczas długich przerw na I piętrze.
Stoiska oferowały mnóstwo słodkości oraz innych przysmaków lubianych przez dzieci, a każdy kupujący mógł coś znaleźć dla siebie — zarówno do zjedzenia na miejscu
, jak i na wynos
.Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał w miłej, radosnej atmosferze

przy słodkim aromacie świeżo upieczonych ciast
, ciasteczek
oraz babeczek
5-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z przyjemnością informujemy, że w konkursie plastycznym, pt: „Kim chcę zostać w przyszłości” 

najwyższe miejsca zdobyli. 
W poziomie klas I- III:
I miejsce - Maria Kawińska,
II miejsce- Szymon Suchodolski.
W poziomie klas IV- VIII:
I miejsce - Aleksandra Brudzyńska,
II miejsce- Maja Sztutas i Mikołaj Madej.
III miejsce - Nikola Gołębiewska i Valeryia Fedoruk.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !
2
„Polowanie na błędy ortograficzne” w klasie 3a!Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie zamienili się w prawdziwych łowców błędów


13.05.2026
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.05.2026
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------11.05.2026
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Już wkrótce w naszej szkole zrobi się naprawdę pysznie! 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na
KIERMASZ SŁODKOŚCI I RÓŻNORODNOŚCI – przygotowany przez uczniów klas 6 B,7B, 6 A i SU. 


Kiedy? 18.05.2026 r. (poniedziałek)
Godzina: 11:00
Gdzie? Korytarz I piętra----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przed naszymi ósmoklasistami ważne dni!W dniach 11–13 maja 2026 r. odbędą się egzaminy ósmoklasisty

11.05.2026 r. – język polski
12.05.2026 r. – matematyka
13.05.2026 r. – język angielskiŻyczymy wszystkim uczniom powodzenia, spokoju, wiary we własne możliwości oraz jak najlepszych wyników


Pamiętajcie:
przyjdźcie do szkoły o godz 8.30
zabierzcie wymagane przybory,
zadbajcie o odpoczynek i dobre nastawienie 

Trzymamy za Was kciuki!


Powodzenia!



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie „Mapa Marzeń – Mój Zawodowy GPS”! Pokaż swoją pasję, kreatywność i opowiedz o swoich planach na przyszłość 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasa 4b miała wyjątkową okazję spotkać się z Mateuszem Strupińskim.Było to bardzo cenne i inspirujące spotkanie, podczas którego uczniowie rozmawiali o sporcie, codziennej pracy nad sobą, a także o tym, jak radzić sobie z porażkami i cieszyć się sukcesami.


Gość opowiedział o swojej sportowej drodze, podkreślając, że zarówno wygrane, jak i trudniejsze momenty są ważną częścią rozwoju. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali historii i chętnie zadawali pytania. 

Spotkanie było pełne motywacji, pozytywnej energii i wartościowych wskazówek na przyszłość. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klasa 6a odwiedziła Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie
Wzięła udział w warsztatach o segregacji odpadów. Dowiedzieliśmy się, że bioodpady to nie śmieci, lecz surowiec, z którego powstaje „Żyźniak” – wartościowy nawóz organiczny!

Nasza wizyta była pełna kreatywności. Uczniowie:
samodzielnie sadzili paprykę,
tworzyli bransoletki i zakładki do książek,
wyczarowali ekologiczne obrazy.Wracamy z głowami pełnymi wiedzy i własnoręcznie wykonanymi pamiątkami. To była świetna lekcja ekologii w praktyce!


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rowerowy Maj w naszej szkole!---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wizyta klasy 4 b w Zakladzie Aktywności Zawodowej , poznanie zawodów


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------
29.04.2026 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji obchodów uchwalenia konstytucji 3 maja.
-------------------------------------------------------------------------------------
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi 
Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Zainwestuj w nasza planetę”.



Wyniki konkursu:
I miejsce- Nikola Kacprowska z kl.VI
II miejsce- Aleksandra Brudzyńska z kl. VI
III miejsce- Hanna Fuk z kl. VI i Aleksander Jankuniec z kl. IVSerdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom

Wasze prace pokazały, jak ważna jest troska o środowisko i jak wiele możemy zrobić dla naszej planety



Inwestujmy w naszą planetę każdego dnia
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W niedzielę 26 kwietnia 2026 zakończyły się Rozgrywki w mini siatkówkęKinder Joy of moving
Uczniowie i uczennicę naszej szkoły, uczęszczający do klas sportowych zaprezentowali się wyśmienicie

Aleks Tam, Ignacy Dawsiewicz i Michał Brudzyński zdobyli brązowy medal i tym samym awansowali do Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku lipca w Gliwicach, Nikola Kurasz, Maja Gajewniak, Maja Dzikowska, Oliwia Matuszewska i Letycja Wiszniewska zajęły V miejsce w województwie ( na 46 startujących drużyn). W finale wojewódzkim zagrali również Maks Czetyrbok , Mateusz Borys i Bartosz Ostrowski, którzy uplasowali się na ósmym miejscu.Gratulacje dla wszystkich


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24 kwietnia 2026 odbyła się Wiosenna Spartakiada Sportowa w kategorii klas 4- 6.
Celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej, stosowanie zasady fair play, nabywanie umiejętności wygrywania i przegrywania, czerpanie radości z udziału w zawodach, współpracy w zespołach i zdrowych nawyków.
Niemal 120 uczniów klas 4 - 6 wykonało wspólną rozgrzewkę, a następnie przystąpiło do udziału w poszczególnych konkurencjach. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowawcy, nauczyciele uczący w tych klasach oraz nauczyciele wychowania fizycznego.
Impreza zakończyła się podsumowaniem wyników, wręczeniem dyplomów poszczególnym klasom oraz musów owocowych ufundowanych przez Radę Rodziców wszystkim uczestnikom zawodów.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, który przyniósł wiele emocji.
Nauczyciele wychowania fizycznego.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody aktywnie włączyli się w działania na rzecz naszej planety


Uczniowie przygotowali i rozwiesili plakaty zachęcające do oszczędzania energii

, a także zorganizowali gry i zabawy edukacyjne, które w ciekawy sposób przybliżyły tematykę ekologiczną 

Najlepsi znawcy ekologii zostali nagrodzeni ciekawymi upominkami


Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne dbanie o naszą Ziemię!


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W dniu 21.04.2026 r. uczniowie klas ósmych mieli okazję przyjrzeć się, jak wyglądają zajęcia w klasach mundurowych

przygotowujących do przyszłej służby w zawodach takich jak żołnierz, policjant czy strażnik graniczny.Podczas wizyty uczestniczyli w różnorodnych ćwiczeniach, obejmujących m.in.:
udzielanie pierwszej pomocy w przypadku urazów,
zasady strzelania i celowania z wykorzystaniem UST Cyklop,
strzelanie na symulatorze Śnieżnik,
poznanie budowy oraz zasady działania karabinka,
składanie i rozkładanie broni,
naukę postaw strzeleckich,
strzelanie sytuacyjne z wykorzystaniem ASG.Było to cenne doświadczenie, które pozwoliło uczniom poszerzyć swoją wiedzę oraz lepiej poznać specyfikę służb mundurowych


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziś było pysznie, kolorowo i bardzo kreatywnie!

Uczniowie klasy IVa wzięli udział w warsztatach kulinarnych w pracowni Juszkiewicz & Baryga, gdzie zamienili się w prawdziwych, młodych kucharzy


Na stołach królowały własnoręcznie przygotowane, kolorowe z mnóstwem smakowitych dodatków gofry




Zaangażowanie? 100%! Uśmiechy ? Jeszcze więcej!

Kto wie … może właśnie wśród młodych kucharzy jest przyszły MasterChef?


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I–III 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I–III do udziału w wyjątkowym konkursie przyrodniczym!


Cele konkursu:
uwrażliwienie na piękno otaczającego świata
poznanie różnych gatunków roślin oraz ich klasyfikacja i umieszczenie w zielniku
Warunki uczestnictwa:
przygotowanie pracy pt. „Przyroda mojej małej Ojczyzny – najciekawszy zielnik”
termin oddania pracy: 22.05.2026 r.(sala 301 lub 303)
praca indywidualna, podpisana imieniem, nazwiskiem oraz klasą
format, liczba stron i roślin – dowolne
w zielniku nie mogą znaleźć się rośliny chronione ani pochodzące z terenów objętych ochroną
Rozstrzygnięcie konkursu:
26.05.2026 r.

nagrody za I, II i III miejsce
każdy uczestnik otrzyma dyplom
Życzymy wszystkim uczestnikom wielu kreatywnych pomysłów i sukcesów! 

Koordynatorki konkursu:p. Agnieszka Kulesza
p. Wioletta Bujnowska
Do dzieła – odkrywajcie piękno natury! 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
130 uczniów klas I - III wzięło dzisiaj udział w Wiosennej Spartakiadzie Sportowej. Celem imprezy było propagowanie aktywności fizycznej, współpracy w zespole, pomocy i wzajemnego wsparcia. Uczniowie, którzy nie mogli aktywnie uczestniczyć w zabawach kibicowali zawodnikom. Impreza rozpoczęła się wspólną rozgrzewką, po której nastąpił podział na drużyny i realizacja zaplanowanych konkurencji. W dzisiejszych zawodach wszyscy uczestnicy mogli czuć się zwycięzcami i dobrze się bawić. Po zakończeniu wszyscy otrzymali zdrowe przekąski ufundowane przez Radę Rodziców, a klasy dyplomy uczestnictwa. Powyższe działania wpisują się w treści programu Trzymaj Formę.
Dziękujemy - n-le w f.
4----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła 6 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.
W dniu dzisiejszym w Ostródzie odbyły się finały województwa w mini siatkówce. Uczniowie naszej szkoły, chociaż dopiero od roku uprawiają siatkówkę zostali szóstą drużyną Warmi i Mazur
gratulacje

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15 kwietnia klasa 8a spotkała się z przedstawicielem II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku 
Podczas spotkania młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną placówki na rok szkolny 2026/2027
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Drogie Uczennice i Uczniowie klas I–III!


Czy wiecie, kto dba o to, by lasy były zdrowe, zwierzęta bezpieczne, a drzewa rosły wysoko do nieba?


To nasi wspaniali Leśnicy!


Zapraszamy Was do udziału w ogólnopolskiej akcji tworzenia Giga Laurki.


Waszym zadaniem jest przygotowanie pięknej pracy plastycznej, która pokaże magię lasu i wdzięczność dla jego opiekunów.


Przygotujcie własnoręcznie narysowane ilustracje lasu i jego mieszkańców lub starannie pokolorowane kolorowanki o tematyce przyrodniczej.



14 kwietnia klasy 2a,4b ,5b i 7b uczestniczyły w niezwykle ważnym i ciekawym spotkaniu z 10 Patrolem Saperskim 

Tematem zajęć były niewybuchy i niewypały – uczniowie dowiedzieli się, jak je rozpoznawać oraz jak należy się zachować w przypadku ich znalezienia


Dziękujemy za cenną lekcję bezpieczeństwa i przekazaną wiedzę!
Dnia 13 kwietnia odbyła się lekcja online prowadzona przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatura w Olsztynie, pt: Wokół Katynia. Kłamstwo katyńskie. 
W trakcie spotkania omówiono najważniejsze zagadnienia związane ze zbrodnią katyńską, w tym okoliczności odkrycia dołów śmierci, genezę kłamstwa katyńskiego oraz mechanizmy sowieckiej mistyfikacji.
Poruszono również temat wieloletniej walki o ujawnienie prawdy i przywrócenie pamięci o ofiarach.
Matematyczna sobota w Czwóreczce 
11 kwietnia uczniowie klas ósmych SP4 wzięli udział w Maratonie Matematycznym w ramach powtórek przed egzaminem.


Każdy pracował we własnym tempie i w wybranym przez siebie miejscu.


Był również czas na coś smacznego
, gimnastykę umysłu
i minikonkurs 
Ważna informacja dla Rodziców i Kandydatów 
Dnia 13 kwietnia 2026 r. na drzwiach frontowych szkoły wywieszono listy:
zakwalifikowanych
niezakwalifikowanych kandydatów na rok szkolny 2026/2027 do:
klasy pierwszej o profilu ogólnym
klasy pierwszej o profilu sportowym (pływanie i piłka nożna)
Od 14 do 16 kwietnia 2026 r.Rodzice kandydatów zakwalifikowanych proszeni są o dostarczenie do sekretariatu szkoły dokumentu potwierdzającego wolę przyjęcia dziecka do naszej placówki.
Dokument dostępny jest:
na stronie szkoły: [www.czworeczka.pl](http://www.czworeczka.pl)
bezpośrednio w placówce (do pobrania i wypełnienia)Z wyrazami szacunku,
Komisja Rekrutacyjna

Zapraszamy uczniów klas IV- VIII do udziału w szkolnym konkursie plastycznym organizowanym w ramach Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia. 
“Zainwestuj w naszą planetę”- to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi.


1.Cele konkursu:
• rozbudzanie zainteresowania otaczającym światem i jego problemami,

• kształtowanie postaw proekologicznych,

• rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska,

• nawiązanie do obchodów Światowego Dnia Ziemi,

• uwrażliwianie na piękno przyrody,

• rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności.


2.Zadaniem konkursowym jest wykonanie plakatu w formacie A1 lub A2 dotyczącego obchodów Dnia Ziemi.
• technika wykonania pracy - dowolna,

• każda praca musi zawierać hasło promujące tegoroczny Dzień Ziemi – “Zainwestuj w naszą planetę”,

• termin dostarczania prac- do 20.04.2026r. do sali 205.

3. Pracę należy podpisać na odwrocie, podając imię i nazwisko oraz klasę.

4. Ocena
• oceny prac konkursowych dokona komisja, biorąc pod uwagę: pomysłowość ujęcia tematu, zachowanie funkcji i cech plakatu, koncepcję oraz kompozycję, czytelność przekazu, a także walory artystyczne.

Zachęcamy do udziału w konkursie. 
Nauczyciele biologii i geografii.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję WIELKANOCNA PALMA.




Wszystkie palmy były oryginalne oraz niepowtarzalne i cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców parafii Ducha Świętego Pocieszyciela. Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły.





Koordynatorzy akcji: Danuta Borawska, Agnieszka Ożga-Bobowska
Razem dla autyzmu! 
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
z radością zapraszamy całą społeczność naszej szkoły do udziału w XI Marszobiegu dla Autyzmu, który odbędzie się
11 kwietnia 2026 r. w Giżycku!To wyjątkowe wydarzenie organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu to nie tylko aktywność fizyczna

, ale przede wszystkim okazja do okazania wsparcia, zrozumienia i solidarności 

W programie m.in.:
wspólny marsz i bieg
atrakcje dla dzieci i rodzin 

spotkania ze specjalistami
integracja i dobra zabawa! 
Załóż coś niebieskiego
i dołącz do nas – pokażmy, że razem możemy więcej!
Start: Pasaż Portowy przy fontannie
Godzina: 11:00Niech nasza obecność będzie wyrazem wsparcia dla osób w spektrum autyzmu

Z ogromną radością ogłaszamy zwycięzców V edycji konkursu powiatowego zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie prac, które przybliżają nam temat akceptacji i zrozumienia różnorodności


Z przyjemnością informujemy
, że uczniowie klas 1-3 wzięli udział w świetlicowym konkursie plastycznym na “Najpiękniejszą pisankę”
i tworząc prace wykazali się pomysłowością
, różnorodnością technik oraz ogromem włożonego wysiłku
.Zwycięskie prace wyróżniały się niezwykłą precyzją
, bogactwem kolorów
, oryginalnym podejściem do tradycji oraz wyjątkowym zmysłem estetycznym
. Zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami
i drobnymi upominkami
, które umilą oczekiwanie na święta
.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie
i gratulujemy talentu
! Wielkie brawa dla wszystkich 

. Wasze prace sprawiły, że w naszej świetlicy zagościła prawdziwa, świąteczna atmosfera 

Z ogromną radością informujemy, że dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i Wielkim Sercom Darczyńców
udało się sfinalizować akcję szkolną “ Rozświetl dziecięce serca - podaruj PROMYK radości”
na rzecz Hospicjum Domowego “ PROMYK”. Zebrane dary
umożliwiły stworzenie 17 spersonalizowanych paczek, które zostały skomponowane z myślą o potrzebach podopiecznych.Składamy najserdeczniejsze podziękowania
wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia. WASZA POMOC MA MOC
i oznacza więcej niż wsparcie materialne - to sygnał dla chorych i ich rodzin, że nie są sami w trudnych chwilach. 
Dziękujemy, że jesteście “Promykiem” nadziei!

Sprawiajmy, aby ten “Promyk” za każdym razem świecił jaśniej!

Koordynatorzy - p. Iwona Jarosz i p. Anna Czechowska- wychowawczynie świetlicy, p. Ewa Sylwestrzak z ramienia Rady Rodziców.
1
Fajny występ naszej reprezentacji w miejskim etapie Turnieju BRD! 

Uczniowie SP4 w Giżycku stanęli na drugim stopniu podium
, udowadniając, że przepisy ruchu drogowego mają w małym palcu 

Skład naszej rowerowej ekipy:
Filip Gorgosz
Oliwier Szukiełowicz
Kamil Gabrysiak24 marca w naszej szkole odbyła się lekcja online z okazji Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
Zajęcia poprowadził pracownik Instytutu Pamięci Narodowej – Delegatura w Olsztynie.
Tematem spotkania byli „Dyplomaci nadziei – Sławik, Romer i Grupa Ładosia”. W trakcie lekcji omówiono działania Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.Podkreślono znaczenie i siłę dyplomacji w niesieniu pomocy
, a także przedstawiono różne formy współpracy i wsparcia podejmowane w tamtym okresie.1
Już jdziśaj zmieniamy III piętro w świąteczną krainę!


Zapraszamy uczniów i nauczycieli na wyjątkowy kiermasz. 


Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup gier i akcesoriów do zabawy na przerwach!



Zapraszamy, to już jutro

19 marca w klasach ósmych odbyło się spotkanie z Panem Marcinem Pietrukaniec z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku 

Nasz gość przedstawił młodzieży ofertę edukacyjną placówki na rok szkolny 2026/2027, przybliżając kierunki kształcenia oraz możliwości rozwoju

Dziękujemy za przybycie, wprowadzenie dobrego humoru
oraz wartościową część merytoryczną 
- Z ogromną radością informujemy o zakończeniu wyjątkowej akcji

, w ramach której przygotowano aż 69 własnoręcznie wykonanych kartek 
Te małe dzieła sztuki trafią do podopiecznych Hospicjum Domowego PROMYK w Giżycku
Każda z kartek jest unikatowa – pełna kolorów
, ciepła i pozytywnej energii
, która ma nieść otuchę i wywołać uśmiech u tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Żyj sportowo i zdrowo! 

W dniach 9–13 marca 2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas 1–3 pod hasłem „Żyj sportowo i zdrowo!”.
Mali artyści wykazali się ogromną kreatywnością
, tworząc prace promujące aktywność fizyczną oraz zdrowe nawyki 
.Autorzy najciekawszych i najbardziej pomysłowych prac zostali uhonorowani dyplomami
oraz nagrodami rzeczowymi
, które pomogą im w dalszym rozwijaniu talentu i wyobraźni.W ramach podziękowania za zaangażowanie
wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne, świąteczne upominki
.Serdecznie dziękujemy sponsorowi nagród – Spółdzielni Uczniowskiej „Pszczółka”
– za wsparcie młodych artystów!

Dzień Skarpetki Nie Do Pary w naszej szkole! 
.Dzisiaj w naszych korytarzach było wyjątkowo kolorowo i... nie do pary! Wszystko za sprawą Światowego Dnia Zespołu Downa, który uczciliśmy zakładając dwie różne skarpetki.
Dlaczego to robimy? To prosty, ale silny gest solidarności, akceptacji i wsparcia dla osób z Zespołem Downa oraz ich rodzin. Pokazujemy, że bycie „innym” jest piękne i wzbogaca nasz świat!
Formularze
- 04cze
Klasa 2a na Zielonej Szkole w Gwarku.
- 04cze
Wyniki ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego -Memory Master:
TYTUŁ LAUREATA II stopnia uzyskali :
Powierża Kacper kl.4b
Kopka Wiktor kl.8a
Warecha Karolina kl.8b
TYTUŁ LAUREATA III stopnia uzyskali :
Makowski Szymon kl.4b
Falkowski Aleksander kl.4b
Uminowicz Nikola kl.5b
Bilicki Gabriel kl.6b
Walasiewicz Olga kl.8a
Butrym Aleksandra kl.8b
WYRÓŻNIENIE:
Krynicki Antoni kl.4b
Potejko Antoni kl.4b
Żylewicz Natan kl.4b
Arciszewski Igor kl.4b
Karbownik Oliwier kl.6b
Rosiak Jakub kl.7b
Grabowska Martyna kl.8b
Gratulujemy!!!
- 04cze
Trzymaj Formę
29 maja w ramach programu Trzymaj Formę odbyło się spotkanie uczniów klas 6 i 7 z trenerem siatkówki - panem Grzegorzem Wagnerem. Podczas spotkania trener opowiadał o życiu zawodników, sposobie dochodzenia do sukcesów oraz historii polskiej siatkówki związanej z Hubertem Wagnerem- ojcem naszego gościa. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie koszulki, a kilkoro nagrody za prawidłowe odpowiedzi na pytania pana Grzegorza od Fundacji Huberta Jerzego Wagnera towarzyszącej naszemu gościowi. Po zakończeniu spotkania uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.
1
- 04cze
Odwiedziny w banku PKO BP.
28 maja uczniowie klas 1b, 2a i 2b odwiedzili bank PKO BP. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji — zabawy z animatorem, słodki poczęstunek oraz zwiedzanie siedziby banku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w banku i dowiedzieć się wielu ciekawostek o świecie finansów. To był dzień pełen uśmiechu, nowych doświadczeń i dobrej zabawy!
- 02cze
Klasa 7a na biwaku w Pieckach!
15Integracja klasy 7a na biwaku w Pieckach! . Klasa 7a spędziła niezapomniane trzy dni na biwaku w malowniczych Pieckach! W otoczeniu pięknej natury, uczniowie mieli okazję do wspólnej zabawy, rozwijania umiejętności współpracy i budowania relacji.
Co się działo?
turbo kręgle
giga sup
paintball laserowy
aktywności sportowe ,wieczorne pląsy
Te dni były pełne radości, śmiechu i niezapomnianych wspomnień!
- 02cze
Wizyta w Straży Miejskiej w Giżycku - klasa 5b
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5b udali się z wizytą zawodoznawczą do Straży Miejskiej w Giżycku. Była to edukacyjna i praktyczna forma poznania pracy służb mundurowych. Podczas wyjścia uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda codzienność strażników miejskich, zapoznać się z ich sprzętem , dowiedzieć się o ich obowiązkach i roli w zapewnianiu bezpieczeństwa w mieście. Mieli również okazję przyjrzeć się, jak działa monitoring wizyjny na terenie miasta.
Już wiemy na pewno, że po tej wizycie zwiększyła się nasza świadomość w zakresie zachowania w miejscach publicznych.
Dziękujemy Panu Markowi Konopackiemu za zaproszenie nas do Straży Miejskiej.
Kto wie, a może właśnie dziś ktoś z naszej klasy pomyślał sobie- tak, ja też w przyszłości zostanę strażnikiem miejskim.
Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią.
- 02cze
Dzień Mamy - świetlica szkolna.
Dzień Mamy był doskonałą okazją, aby podczas zajęć świetlicowych podkreślić wagę tego święta w kontekście okazywania w różny sposób miłości i szacunku mamom.
- 02cze
Obchody Dnia Samorządowca.
Dzisiaj w Ekomarinie nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Samorządowca. Było wesoło i kolorowo.
- 26maj
Wojewódzki turniej Pucharu Tymbark
W dniu 22.05 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim turnieju Pucharu Tymbark , który odbył sie na stadionie w Biskupcu. Była to kolejna faza tego tego turnieju, po eliminacjach gminnych i powiatowych.
Pełno emocji, super akcje, strzały na bramke, rywalizacja do końca w każdym meczu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pokazały swoje umiejętności i pasję do piłki nożnej . To był naprawdę świetny czas, pełen zabawy i sportowej rywalizacji.
- 26maj
Wycieczka do Torunia klas 7b i 7c
Klasy 7bc uczestniczyły dnia 22-23 maja 2025 roku w wycieczce do Torunia. Braliśmy udział w grze terenowej na Starówce, zwiedzaliśmy Dom Kopernika.Rozwijaliśmy swoje zainteresowania w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Piekliśmy pierniki. Poznawaliśmy militaria średniowiecznych rycerzy na zamku w Golubiu- Dobrzyniu. Wieczór uprzyjemnił nam multimedialny spektakl fontanny Cosmopolis.
5
- 26maj
„Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ dla strażników Lasów”
Uczniowie klasy 2a wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ dla strażników Lasów”
- 26maj
Wycieczka do Fromborka
20 maja uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę do Fromborka. Po zwiedzeniu miasta spędzili aktywnie czas w parku rozrywki Nowa Holandia.
11
- 26maj
"Drużyna Inki"
Dnia 16.05.2025 roku gościliśmy powtórnie p. Kingę Smoleń koordynatorkę ogólnopolskiego projektu ,, Drużyna Inki " Uczniowie klas 8ab,7abc,6ab, 5ab z ciekawością wysłuchali historii sanitariuszki Inki, która przed rozstrzelaniem poprosiła ,,Przekażcie babci, że zachowałam się jak trzeba" Czy ja zachowuję się jak trzeba? Pani Kinga przypomniała i pokazała na fantomie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.
- 19maj
„Duży czyta małemu”
Klasa 2a gościła dzisiaj panią Annę Hamanowicz, która zachęcała uczniów do przeczytanej kolejnej książki z niesamowitymi przygodami. Po odczytaniu fragmentu, pani Ania zorganizowała konkurs dotyczący pierwszego rozdziału. Dziękujemy pani Ani za wsparcie akcji „Duży czyta małemu”
- 19maj
Klasa 1b odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną
16 maja, klasa 1b odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci wzięły udział w zajęciach "Pokój zagadek". Było łamanie szyfrów, rozpoznawanie postaci z bajek, rozwiązywanie zagadek. Dziękujemy Pani Sylwii Krajewskiej za przygotowanie atrakcyjnej lekcji.
- 19maj
„Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”
W czasie trwania egzaminów ósmoklasistów, nauczycielki i specjaliści odbyli szkolenie pt. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Bazuje ono na założeniach psychologii pozytywnej Martina E.P. Seligmana, zgodnie z którymi optymizmu można się nauczyć, co przekłada się na satysfakcjonujące życie. Celem programu jest rozwijanie u dzieci kluczowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie ich do radzenia sobie z wyzwaniami. Zdobyta przez kadrę pedagogiczną wiedza i umiejętności są niezwykle istotne w pracy z uczniami, wspierając ich w budowaniu optymistycznej postawy i rozwijaniu kompetencji emocjonalnych.
- 14maj
Warsztaty "Energia a Środowisko"
Dzięki Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, grupa uczniów z naszej szkoły mogła uczestniczyć 9 maja, w ekologicznych warsztatach "Energia a Środowisko". Uczestnicy zajęć po wysłuchaniu wykładu dr I. Kulpy budowali modele elektrowni wykorzystując zebrane przez siebie materiały z recyklingu.
1
- 14maj
Egzamin klas ósmych
- 05maj
Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
29 i 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym przez Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.
- 05maj
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się uroczystości miejskie. Uczniowie z Pocztu Sztandarowego naszej szkoły godnie ją reprezentowali podczas tych obchodów.